Лутън и Арсенал играят при 2:2 в мач от 15-ия кръг

...

НА ЖИВО: Лутън - Арсенал 2:2, домакините отново изравниха

Лутън и Арсенал играят при 2:2 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Двубоят се предава директно по DIEMA SPORT 2. На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от дуела. С 20-ата минута Габриел Мартинели откри резултата, а пет минути по-късно Габриел Ошо изравни. В 45-ата минута Габриел Жезус вкара за 1:2. В началото на втората част Илайджа Адебайо изравни.

" Топчиите " имаха превъзходство при започване на мача, само че рядко застрашаваха вратата на домакините. В 20-ата минута Камински не съумя да почисти добре топката и я прати в тъч. Габриел Жезус извърши бързо страничното мятане и откри Букайо Сака. Англичанинът навлезе в наказателното поле и подаде към Габриел Мартинели, който изпревари Теден Менги и прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Арсенал загуби задатъка си пет минути по-късно. Габриел Ошо надскочи Габриел Жезус след центриране от корнер и прати неспасяемо с глава топката във вратата на Давид Рая.

В 27-ата минута Мартин Йодегор пусна към Габриел Жезус в наказателното поле, а бразилецът опита удар от дребен ъгъл, само че Камински съумя да избие. Четири минути по-късно Мартинели проби отдясно и насочи мощен удар, с който вратарят на " шапкарите " се оправи.

В 40-ата минута Букайо Сака поде самостоятелна акция отдясно, оправи се с Амари Бел и насочи удар, който Камински съумя да избие, а по-късно Иса Каборе почисти в корнер.

Пет минути по-късно Арсенал още веднъж поведе. Бен Уайт направи двойно със Сака отдясно и центрира в наказателното поле, където Габриел Жезус с глава не остави шансове на Томас Камински за 1:2.

В продължението на първата част Теден Менги насочи доста мощен удар към вратата на гостите, само че Давид Рая се оправи.

Четири минути след подновяването на играта домакините още веднъж изравниха. Илайджа Адебайо надскочи Деклан Райс и Давид Рая в наказателното поле след центриране от корнер и заби страховит гол с глава за 2:2.

Лутън - Арсенал 2:2

0:1 Габриел Мартинели (20)

1:1 Габриел Ошо (25)

1:2 Габриел Жезус (45)

2:2 Илайджа Адебайо (49)

Лутън : Камински, Менги, Ошо, Бел, Каборе, Доути, Мпанзу, Баркли, Браун, Таунзънд, Адебайо

Арсенал: Рая, Кивиор, Салиба, Габриел, Уайт, Райс, Йодегор, Хавертц, Сака, Мартинели, Габриел Жезус